Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Hak ile sabır dileyip, Bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp, Bizi geçen bizdendir. (Ahi EVRAN)

YILIN ESNAF ANNESİ

 Burdur Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak Burdur’da ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek yılın esnaf annesini seçtik.

Birlik binasında düzenlediğimiz esnaf odalari Başkanlarımız in katıldığı kahvaltılı basın toplantısında Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız Recep KALKAN , yılın esnaf annesi seçilen Sevtap Seçilmiş’e plaketini ve onur belgesini verdi. Kalkan; Birlik’e kayıtlı olan, sicilli esnaflar içerisinde tüm kriterleri sağlayan Seçilmiş’e böyle bir hediye verdiklerini, bu hediyenin bir teşvik olmasının ve ilerleyen yıllarda diğer esnafları da teşvik etmesini amaçladıklarını belirtti. Kalkan; Seçilmiş’in yıllarca terzilik, bakkallık ve nakliyecilik sektörlerinde çalıştığını, bunlarla birlikte vergisini zamanında ödeyip sigortaları da zamanında yatırarak 3 kişiye istihdam sağladığını ve bunlarla birlikte Seçilmiş’İn Dere Mahallesi muhtarlığı da yaparak çalışmaya devam ettiğini söyledi. Böyle bir uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çeken Kalkan, bununla diğer bayan esnafları da teşvik edeceklerini, insanların ticarette önlerinin açılacağını ve bayanların esnaflığa daha fazla yönlendirileceğini kaydetti ve Burdur’da aile işletmelerinin sayısının günden güne arttığını, bu artışın iş hayatına canlılık kazandırdığını ekledi.

8 MART DA BİR İLK
Konuşmasının devamında 8 Mart Kadınlar Gününde de Türkiye’de bir ilki başardıklarına vurgu yapan Kalkan, 300’e yakın kadın katılımcının sağlandığı bir programı hayata geçirdiklerini belirtti.

ESNAF ANNESİ SEÇİLMİŞ’TEN TEŞEKKÜR
Plaketi aldıktan sonra duygu ve düşüncelerini dile getiren yılın esnaf annesi Sevtap Seçilmiş de Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin kendisini böyle bir ödüle layık görmesinden dolayı teşekkür ettiğini ve bunun ilerleyen yıllarda başka esnaf annelerine de örnek olmasını temenni ettiğini söyledi, böyle bir mutluluğun diğer bayanlar tarafından da yakalanmasını diledi

18.05.2017   |  B.DİLMEN

Aktif Ziyaretçi (Online): 1             Bugün  : 8             Bu Ay  : 6113               Bu Yıl  : 29756            Toplam Ziyaret  : 104510
Adres :Gazi Cad. NO:74/3 BURDUR  - Telefon :0 248 232 18 96  - 0 248 232 24 51  - Fax :0 248 234 37 41
E-mail :burduresob@hotmail.com