Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Hak ile sabır dileyip, Bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp, Bizi geçen bizdendir. (Ahi EVRAN)

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yılsonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

 BURDUR ESNAF ODALARI BİRLİĞİ YILSONU DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yılsonu değerlendirme toplantısı ile genel sekreter eğitim semineri Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde yapıldı.

 

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yılsonu değerlendirme toplantısı ile genel sekreter eğitim semineri Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesindeki bir otelde yapıldı.

Toplantıda, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Muhasebe Müdürü Soner Bektaş, yaklaşan genel kurullar öncesi yapılacak değişlikler ve yeni uygulama metotlarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan, yaptığı açıklamada, toplantının, yılsonu değerlendirilmeleri kapsamında düzenlendiğini belirtti.

2018 yılında esnaf odalarının, birliklerin, federasyonların ve konfederasyonun genel kurullarının yapılacağını hatırlatan Kalkan, genel kurullar hakkında bilgilendirme ve değerlendirilme toplantısının yapıldığını söyleyerek, “Genel sekreterlerin ve yönetimin görevleri, genel kurulun nasıl yapılacağı, nasıl bir uygulama olacağı, üst kuruluşlarımızdan gelen bütün bilgilerin, alt kuruluşlara iletilmesi konusunda faydalı bir toplantı yaptığımıza inanıyorum. Bu toplantılar hem bir eğitim, hem de bilgilendirme, bilgi yenileme, dağarcığına bir şeyler koyma açısından insanlara çok daha faydalı oluyor.” dedi.

Verilen bilgiyle iyi insanlar yetiştirileceğini vurgulayan Kalkan, esnafı temsil eden odaların, esnafın sıkıntılarını bu toplantılarda dile getirebildiğini dile getirerek şunları söyledi:

“Odalarımız, kendi mahallerindeki uygulamaları, gerek mahalli idarelerde gerekse belediyeler bazında değerlendirmeye almayı, bunlarla uğraşmayı, bunların esnafa yönelik faydalarını dile getirmeyi, esnafın zararlarını kurtarabilmek için oralarda iyi ilişkiler kurmayı ve bunları esnaf menfaatine değerlendirmeyi ve kullanmayı hedeflemektedir.”

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Türkiye’nin en aktif birliklerinden biri olduğunun altını çizen Kalkan, 2017 yılı içerisinde de birçok etkinlik düzenlediklerini anlattı.

Kalkan, özellikle Ahilik kutlamalarına büyük önem verdiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

 “Burdur Birliği olarak bizim özelliğimiz, iş hayatına kadınların girmesini desteklememizdir. Buna da çok önem veriyoruz. Çünkü kadın esnafımızın olduğu yerde saygı, sevgi ve güzellikler oluyor. Kandın esnafımızın da iş hayatına katılmasıyla, ekonomik olarak hem aile bütçesine katkı hem de katma değer üretmede daha kolaylık sağlanıyor. Bu nedenle biz bu sene kadınlar gününü kutlayıp, üç yüz kadın esnafımız ile bir araya geldik. Onun arkasından ‘Anneler Gününde’ Türkiye’de ilk kez Burdur Birliği olarak ‘Esnaf Ana’sını seçtik. Bunun kriterlerini de belirledik. Bu kriterler; o esnafımız, iş hayatı, çalıştırdığı personeli, vergi ve sigorta primlerini zamanında ödemesi, iş hayatının düzeni, yaptığı işlerde sergilediği mücadeleye olarak belirlenmiştir. Bu yıl bu kriterlere göre nakliyecilik yapan ve yanında belirli bir sayıda işçi çalıştıran, borcu bulunmayan ve aynı zamanda muhtarlık da yapan esnaf kardeşimizi yılın ‘Esnaf Anası’ seçtik. Bu etkinliklerimiz neticesinde, Türkiye çapında yayın yapan Esnaf ve Sanatkarlar Dergisi ile radyo ve televizyonu, yaptıkları seçim ve değerlendirme sonunda, Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne ‘Oskar Ödülü’ne layık görmüşler.”

Toplantıya, Burdur Esnaf Odaları Birliği  Başkanı Recep Kalkan,  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Muhasebe Müdürü Soner Bektaş ve Birlik Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Birlik Genel Sekreteri Nevriye Yıldırım, Sicil Müdürü Mustafa Okan ve Burdur'da bulunan 25 esnaf odasının genel sekreterleri katıldı.

05.12.2017   |  B.DİLMEN

Aktif Ziyaretçi (Online): 4             Bugün  : 11             Bu Ay  : 6116               Bu Yıl  : 29759            Toplam Ziyaret  : 104513
Adres :Gazi Cad. NO:74/3 BURDUR  - Telefon :0 248 232 18 96  - 0 248 232 24 51  - Fax :0 248 234 37 41
E-mail :burduresob@hotmail.com